Forum SLOmisie Strona Główna SLOmisie
Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Smitha, Lemlego i Opitza „SLOmisie”
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

sprzęt rehabilitacyjny

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Czw Cze 16, 2011 08:27    Temat postu: sprzęt rehabilitacyjny Odpowiedz z cytatem

Nasze pytnie dotyczy sprzętu jaki macie w domu. Chodzi nam o to czego Wasze dzieci używają do rehabilitacji. czy jest to np. chodzik rehabilitacyjny, balkonik, pionizator? Czy może jeszcze coś innego. Jesteśmy na etapie poszukiwania czegoś dla Szymona, a konkretnie chodzi nam o coś do czego możnaby Go włożyć i żeby sam próbował wstawać i stawiać kroki-coś na kształt dużego chodzika. Czy korzystacie z tego typu rozwiązań?
Szymon mimo choroby jest bardzo aktywnym dzieckiem-lubi jak coś dookoła się dzieje i nie może "w miejscu ustać" -chociaż sam nie stoi Smile
proszę o opinie i porady
pozdrawiamy Very Happy Very Happy Very Happy
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Czw Cze 16, 2011 08:27    Temat postu:

Powrót do góry
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Sro Lip 27, 2011 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A słyszał ktoś z Was o sprzęcie, który nazywa się NF Walker? Może ktoś go używa lub miał okazję obejrzeć, przymierzyć. Szymon miał okazję przymierzyć go na turnusie i...rewelacja!!! Urządzenie jest super, Szymon trzyma w nim właściwą postawę, rehabilitanci nie mówią złego słowa...Ale jest jedno ale-jest potwornie drogi-ok. 30 tys. zł Sad
Zanim zaczniemy starać się o taki sprzęt, szukamy opinii i uwag dotyczących Walkera.
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anna



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Pią Sie 26, 2011 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My mieliśmy dla Bartka :Pełzak-bardzo fajnie się w nim przesuwał, ale trzeba uważać na ręce , Pionizator -oraz chodzik- w którym szalal po całym mieszkaniu a my patrzyliśmy jak sunie.... Niestety jego mięśnie przykręgosłupowe oraz kręgosłup są bardzo słabe więc powstało skrzywienie kręgosłupa dość duże i teraz musimy ograniczać pionizację
_________________
Anna W. - mama Bartka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Sob Sty 21, 2012 10:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Napiszcie proszę jakich wózków używacie na codzień. Szymon wyrasta już ze zwykłych spacerówek i mamy zamiar zakupić coś większego. Zastanawiamy się nad Gemini lub Yogi. Może używacie ich lub macie coś innego. Prosze o opinie
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Nie Sty 22, 2012 22:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja mam wózek lupi, Agnieszka dla Oliwiera ma fajny wózek ,ale nie wiem jak sie nazywa:)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka Rybińska



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 22

PostWysłany: Pon Sty 23, 2012 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać,że wózek to był dla nas duży problem.Na rynku jest ogrom ale trudno się zdecydować.Oliwier ma wózek firmy Tomashilfen SWIFTY i jestem bardzo z niego zadowolona.Jest lekki i po złożeniu w miarę mały .Podstawowa wersja kosztuje ok. 4500 . a kazdy element kupuje się oddzielnie. Wózek z budą ,barierką i koszykiem wyniósł nas 5500.Dla nas jest super .POLECAM. ! 1000zł dopłaciliśmy a reszta to NFZ i PEFRON.
YOGI ma KAMILA dla Olimpii i z tego co wiem te wózki się psują(jest problem z kółkami).Może Kamila się wypowie.
Gemini - widziałam - jest ciężki i mało zwrotny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brygida MalińskaGiecewicz



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 65
Skąd: Łomianki Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 15:58    Temat postu: wózek Odpowiedz z cytatem

My mamy HIPPO . Jestem dość zadowolona. Zalety: dziecko stabilnie i prosto siedzi , ma wygodnie. Jest duży i ma wszystkie dodatki w standardzie. Wady: jest ciężki, mało zwrotny , ogromny ( trzeba mieć duży bagażnik) Na spacery , bez składania go na co dzień daję mu ocenę 4 .
Smile
_________________
mama 7 letniego HUBERTA Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Czw Mar 01, 2012 15:58    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

SLOmisie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group