Forum SLOmisie Strona Główna SLOmisie
Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Smitha, Lemlego i Opitza „SLOmisie”
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

kolejna ciąża

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin10



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 06:35    Temat postu: kolejna ciąża Odpowiedz z cytatem

Kiedyś pisaliście Państwo o planowaniu kolejnego dziecka (nie mogę teraz znaleźć, w jakim to było miejscu, dlatego pozwoliłam sobie założyć nowy temat) za pomocą zabiegu in vitro. Powiedziano mi, że nie można przeprowadzić samej inseminacji, która jest o wiele tańsza od in vitro. Taki zabieg z preselekcją dokonuje np. klinika Invicta w Gdańsku, ale koszt zabiegu + kuracja hormonalna wynosi 15.000 zł/16.000 zł za jeden raz. Uważam, że są to kolosalne pieniądze, zwłaszcza dla tych, którzy mają już jedno dziecko chore.
Co myślicie o tym, może ktoś ma inne informacje?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Czw Maj 10, 2012 06:35    Temat postu:

Powrót do góry
Krzysztof Sikorski



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 57
Skąd: Polska

PostWysłany: Czw Maj 10, 2012 07:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę zapoznać się ze stroną NASZ BOCIAN - Tam można uzyskać pełne info.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pią Maj 11, 2012 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My byliśmy w klinice invicta w warszawie z tym tematem. Dużo pisania, więc jak masz ochotę to zadzwoń 607644875
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cisowianka



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 9

PostWysłany: Sob Cze 29, 2013 08:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochani mam do Was prośbę ,żebyście chociaż w skrócie napisali o kolejnej ciąży... Ja odkąd Antoś dołączył do grona Aniołków nie mogę spać i przestać o tym myśleć.Nasza lekarka powiedziała,że w CZD jest możliwość przy kolejnej ciąży zbadać próbkę moczu-czy maleństwo jest chorę na SLO. Na pewno zbadamy się genetycznie z mężem.Ciągle o tym myślę... Antoś był moim jedynym najwspanialszym synkiem.Całe swoje 57 dni spędził w szpitalu a my codziennie go odwiedzaliśmy. Ale wiem,ze było warto przeżyć to wszystko,żeby chociaż na chwile go mieć.Teraz jest wśród Aniołków i już odpoczywa.Bardzo wierzę w to,ze jest mu lepiej.Ale cholernie ciężko jest się z tym pogodzić.Dziękuje Wam z całego serca za to forum! Dzięki niemu wierzyłam ,że będzie dobrze i do końca miałam nadzieję. Antoś umarł na martwicze zapalenie jelit + sepsa. Do Końca trzymaliśmy go za ręce a on nas jeszcze ściskał...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcin10



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 15:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jesteśmy właśnie w trakcie przygotowań do in-vitro w kilinice Invicta w Gdańsku, ale koszt jednego zabiegu jest potworny 20 tys. zł. Gdyby ktoś chciał wiedzieć, jak wygląda przygotowanie to chętnie udzielę informacji tel. 725-443-874.

Magda, mama 3-5 letniego Kacperka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cisowianka



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 9

PostWysłany: Pią Lip 26, 2013 20:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za informacje-ale na in-vitro nas po prostu na razie nie stać... Życzę powodzenia!Dzisiaj mija miesiąc odkąd nie ma z Nami mojego Antosia Sad [*]Nie mogliśmy Cię zatrzymać na tym świecie, ale nigdy nie wypuścimy Cię z naszych serc.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Nie Lip 28, 2013 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo mi przykro z powodu pani nieszczęścia...wierzę, że Antoś znajdzie ukojenie w niebie...
owszem można wykonać badanie moczu, gdy się jest już w ciąży. Badanie takie wykonuje się jedynie w CZD, pobiera się 3 próbki moczu(11,12, 13 tydzień) i wiadomo czy dziecko jest obciążone SLO.
My spróbowaliśmy i nie żałujemy-mamy cudowną córcię Zosię, która uwielbia Szymka a on mocno ją kocha Smile
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Cisowianka



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 9

PostWysłany: Pon Lip 29, 2013 15:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuje! My z całych sił chcemy spróbować,ale jest ogromny strach i na razie tylko ja w "tajemnicy" przed mężem dowiaduje się różnych rzeczy. Na razie czuję że te temat jest bardzo wrażliwy dla Nas. Byliśmy 10 lipca na badaniach w CDZ i czekamy na wyniki. Życzę dużo zdrówka i cierpliwości dla Zosi i Szymonka! Do końca życia będę myśleć o SLOmisiach! Mój synek był jednym z Nich.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
benia



Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 5

PostWysłany: Wto Gru 17, 2013 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam mam na imię Monika - moja przyjaciółka Benia (MAMA MAJCI)pozwoliła mi na szybko napisać kilka słów- jestem przerażona tym co przeczytałam, że po miesiącu śmierci własnego dziecka - tak ciężko chrego - które na pewno bardzo cierpiało biorąc pod uwagę jednostke chorobową SLO, można planować kolejną ciążę. Moja Nikosia zmarła w kwietniu br. nie jestem sobie w stanie wyobrazić planowanie kolejnej ciąży biorąc pod uwagę fakt jak mój skarb cierpiał - jak nie spał po nocach nie mógł jeść, oddychać, połykać śliny. większość czasu spędziliśmy w szpitalu - ale cały czas byliśmy z Nikosią - nie było przecież innej opcji, aby pozostawić ją samą tam. Mąż musiał zrezygnować z pracy, aby zająć się wszystkimi kwestiami związanymi z przetrwaniem kolejnego dnia. gdy nie byliśmy w szpitalu to i tak wszystko kręciło wokół knsultacji z lekarzami, codzienne wizyty lekarzy w domu itd. zabiegi z pegami - dobrze że mieszkamy w Wawie i Centrum ZD mieliśmy na miejscu - ale też ciężko było dojechać gdy dziecko cały czas wymiotowało i dusiło się własnymi wymiocinami - jedna osoba do opieki to za mało. No i padaczka, która z dnia na dzień pogarszała stan Nikosi.
Nikosia była pod narkozą 9 razy - każda narkoza nasilała napady padaczkowe, a tym samym stan naszej księżniczki. Nasze Maleństwo miało urodzić się zdrowe, to ona całą ciążę miała robione wszsytkie możliwe badania jak była jeszcze w brzuszku przez najlepszych lekarzy i na najlepszych sprzętach aby wszystko wiedzieć i nie dopuścić do jakiegokolwiek cierpienia naszego dziecka - ale to cierpienie, które doświadczyła nasza Nikosia przerosło moje wszelkie wyobrażenie. Gdybym drugi raz miała patrzeć przez półtora roku jak umiera moje dziecko i cała moja rodzina - powiedziałabym NIE - nawet księża z mojego otoczenia mówią, że nie należy ryzykować - takiego poświęcenia jakim jest godne życie dziecka. Przeżyła również śmierć znajomych Nikosi malutkich dzieci, z którymi leżała - które umierały w cierpieniu. Ale jest wiele stadium Zespołu SLO Nikoś miał straszliwy - nawet to pisząć płączę - ale decyzja należy do Państwa.....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Cisowianka



Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 9

PostWysłany: Pią Gru 04, 2015 15:38    Temat postu: Czwarta ciąża.. Odpowiedz z cytatem

Witam,

My nie przestaliśmy się starać o dziecko mimo to,że Antoś był obciążony SLiO i niestety zmarł niedługo po porodzie.

Po roku od śmierci zaszłam w ciążę,ale niestety poroniłam.. po pół roku znowu zaszłam w ciążę i też niestety poronienie...

Jeździliśmy po lekarzach... byliśmy też w invitra we Wrocławiu ,ale niestety nie stać nas na zapłacenie ponad 30 tys na zapłodnienie...lekarka mówiła,że jesteśmy młodzi ,musimy się starać, nie ma też gwarancji,że wydamy 30 tys i wszystko będzie ok.

Byliśmy zdegustowani już wszystkim...

Pojechaliśmy na wakacje w tym roku, odpoczęliśmy.... I jestem w ciąży!!!
Oczywiście od razu musiałam leżeć lekarz przepisał leki na podtrzymanie ciązy i tylko odliczałam dni.... żeby jechać z moczem do Warszawy.. nadszedł tydz 14 i 15 zawiozłam próbki moczu i czekałam na wynik.,.. myślami chciałam oszaleć...

Dzisiaj dostałam telefon... wynik jest POZYTYWNY!!! Nie mogłam uwierzyć!!! UDAŁO SIĘ!!! Cieszę się ogromnie,ale też chce przekazać rodzicom którzy boją się strać o dzidziusia ,że się udaje...Wiem,że każdy przypadek jest inny ,ale jak się bardzo chce i wierzy w to (Chociaż z moją wiarą bywało różnie...) to w końcu się uda!! I to przed 30-stką!!! A nie jak pni doktor z invitra mi powiedziała,że po 30-stce się udaje :/ :p

Trzymam kciuki za Wasze aniołki!!! I wierzę w to ,że wszystko będzie dobrze!!! Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
zeta



Dołączył: 30 Maj 2016
Posty: 3
Skąd: Bielsko-Biała

PostWysłany: Pon Cze 27, 2016 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzymam kciuki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Cze 27, 2016 15:47    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

SLOmisie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group