Forum SLOmisie Strona Główna SLOmisie
Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Smitha, Lemlego i Opitza „SLOmisie”
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

turnusy, ośrodki

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 09:28    Temat postu: turnusy, ośrodki Odpowiedz z cytatem

Gdzie jeździcie z dziećmi na rehabilitację? Chodzi mi o ośrodki gdzie odbywają się turnusy rehabilitacyjne. My byliśmy z Szymkiem w lipcu w Stobnie-było super! Rehabilitanci są profesjonalni, dużo różnych zajęć rehabilitacyjnych. Popołudniami inne zajęcia-nie tylko dla dzieci Wink
no i warunki są OK. Może ktoś jeździ tam, albo w inne miejsce warte polecenia?
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Reklama






Wysłany: Sro Gru 28, 2011 09:28    Temat postu:

Powrót do góry
Agnieszka Rybińska



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sro Gru 28, 2011 18:58    Temat postu: turnusy,ośrodki Odpowiedz z cytatem

Witaj Aniu i wszyscy rodzice Slomisiów !Oczywiście ,ze korzystamy z turnusów rehabilitacyjnych.Moim zdaniem dobrym ośrodkiem jest NEURON w BYDGOSZCZY .Byłam z Oliwierem w tym roku 2 razy.Wszystko mi się podobało rehabilitacja,warunki a najbardziej to że byłam tam z Anią mamą Julki i odwiedziła nas Kamila mama OLimpii .Rozmowy nie miały końca ,dzieci bawiły się super a czas pędził nieubłaganie szybko.Było SUPER.Pozdrawiam was dziewczyny !!!!!
O Strobnie też słyszałam wiele dobrego .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Czw Gru 29, 2011 23:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak miałam przyjemność spedzic tydzień z Agnieszka i Oliwierem było super, dzieciaczki sie fajnie bawiły i w przyszłym roku mam nadzieje że sie znów spotkamy, może ktoś by był też chetny?
Ja polecam też 12 Dębów w Zaździerzu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pią Gru 30, 2011 08:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

my byśmy się wybrali, ale musimy zgrać termin aby wszystkim pasowało. Jesteśmy zapisani w Stobnie na marzec i lipiec, więc może w którymś z tych terminów moglibyśmy się umówić Smile sprawa warta przemyslenia i realizacji Very Happy
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
marcin10



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My jedziemy na krótki turnus do Stobna od 04.01 do 07.01, bo zależy nam głównie na logopedzie. Jest to też pierwszy turnus dziecka i mam obawy, czy dobrze go zniesie. Byliśmy już w Stobnie prywatnie u Pani logopedki i synek bardzo płakał. Pani logopedka jest świetna, robi to, o co nam chodzi. Kacperka oglądała też Pani od rehabilitacji- fajna kobieta, ale dowiedziałam się, że ona już tam nie pracuje. No cóż może uda nam się trafić do niej prywatnie.
A jak funkcjonują Wasze dzieci, jeśli chodzi o rozwój fizyczny.

Magda, mama 2-letniego Kacperka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 20:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pani logopeda faktycznie tam jest dobra, Szymek od turnusu potrafi zjeść biszkopta, paluszka czy chrupka, ale trzeba mu trzymać, wtedy ugryzie. A jeśli chodzi o rozwój fizyczny to Szymek siedzi, czołga się po podłodze i z czworaków potrafi wstać trzymając się np. kanapy przy brzegu ławy Smile Właśnie to podłapaliśmy na turnusie i zamontowaliśmy mu w pokoju drabinkę gimnastyczną a za drabinką lustro-uwielbia sam na siebie się patrzeć i podziwiać :)Oczywiście trzeba być koło niego, bo nie wie że jak się puści to na tyłek klapnie albo co gorsza na bok poleci. O staniu samodzielnym nie ma mowy, nie w głowie mu to... Confused
_________________
-----------------Smile
Ania i Krzysiek-rodzice 7 letniego Szymonka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

marcin10 napisał:
My jedziemy na krótki turnus do Stobna od 04.01 do 07.01, bo zależy nam głównie na logopedzie. Jest to też pierwszy turnus dziecka i mam obawy, czy dobrze go zniesie. Byliśmy już w Stobnie prywatnie u Pani logopedki i synek bardzo płakał. Pani logopedka jest świetna, robi to, o co nam chodzi. Kacperka oglądała też Pani od rehabilitacji- fajna kobieta, ale dowiedziałam się, że ona już tam nie pracuje. No cóż może uda nam się trafić do niej prywatnie.
A jak funkcjonują Wasze dzieci, jeśli chodzi o rozwój fizyczny.

Magda, mama 2-letniego Kacperka


Moja Julka potrafi siedzieć ale z tego nie korzysta,nie wiem czemu, na nóżkach trzyma sie sztywno ale trzeba ja trzymać,ogólnie potrafi dużo ale nie chce nic robić najlepiej jej wychodzi stanie na głowie w łóżeczku Very Happy
skąd jesteście ? jeśli można spytać : Smile
w neuronie terż jest dobry logopeda Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniaborcz napisał:
Pani logopeda faktycznie tam jest dobra, Szymek od turnusu potrafi zjeść biszkopta, paluszka czy chrupka, ale trzeba mu trzymać, wtedy ugryzie. A jeśli chodzi o rozwój fizyczny to Szymek siedzi, czołga się po podłodze i z czworaków potrafi wstać trzymając się np. kanapy przy brzegu ławy Smile Właśnie to podłapaliśmy na turnusie i zamontowaliśmy mu w pokoju drabinkę gimnastyczną a za drabinką lustro-uwielbia sam na siebie się patrzeć i podziwiać :)Oczywiście trzeba być koło niego, bo nie wie że jak się puści to na tyłek klapnie albo co gorsza na bok poleci. O staniu samodzielnym nie ma mowy, nie w głowie mu to... Confused


julka ma tak samo sama w rączce nie chce trzymać zaraz wyrzuca, moja też potrafi zjeść biszkopta,paluszek gorzej ,ale cipsy albo prazynki to tak,a cukierka czekoladowego uwielbia Very Happy troche ma trudności z przełknieciem ale pracujemy nad tym Smile moja też uwielbia patrzeć w lustro Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Pon Sty 02, 2012 22:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniaborcz napisał:
my byśmy się wybrali, ale musimy zgrać termin aby wszystkim pasowało. Jesteśmy zapisani w Stobnie na marzec i lipiec, więc może w którymś z tych terminów moglibyśmy się umówić Smile sprawa warta przemyslenia i realizacji Very Happy


u mnie marzec i lipiec odpada, ja mam w 12 dębach termin 12.02-25.02 ,
29.04-12.05 , 14.10-27.10
w neuronie od 26.08. i w lipcu mam w jadownikach
Jeśli komuś by odpowiadały te terminy to niech się zapisuje na turnus to może się spotkamy Very Happy Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcin10



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Wto Sty 03, 2012 08:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasz Kacperek ma 2 latka sam siedzi, czołga się po podłodze, obraca. Jest bardzo energiczny i żywy. Dopiero od niedawna zaczął być pionizowany, ale uwielbia jak stawiamy go na podłogę, wtedy po swojemu drepcze, a sprawia mu to tyle radości.
Z waszych opowieści wynika, że Wasze dzieciaczki są bardzo spokojne. My mamy duży problem z jedzeniem przez buźkę. Nasz mały ładnie połyka, ale strasznie pluje. zauważyliśmy, że plucie jest dla niego bardzo zabawne. Z tego też względu wybieramy się do Stobna.

Magda mama 2-letniego Kacperka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka Rybińska



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sro Sty 04, 2012 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mój Oliwierek ma już 5 lat .Siedzi samodzielnie ,podnosi się z
leżenia sam ale bardziej podoba mu się leżenie .Stoi przy drabince ale krótko.Jezeli chodzi o jedzenie to powiem tylko tyle ,że ma jeszcze gastrostomię ale je papki i połyka.Natomiast np chleb potrafi pogryżć ale nie potrafi połknąć i wypluwa go.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
marcin10



Dołączył: 22 Sie 2011
Posty: 13

PostWysłany: Pon Sty 09, 2012 07:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wróciliśmy ze Stobna i nie polecam tego miejsca. Razem z mężem byliśmy wprost zażenowani poziomem rehabilitacji. To nie była rehabilitacja tylko zabawa. Pani rehabilitantka nie potrafiła zapanować nad 2-letnim dzieckiem. Z wszystkich zajęć najbardziej owocne były spotkania z Panią neurologopedą Panią Anetą Wesołowską, która od lutego nie będzie już pracowała w Stobnie. Przechodzi do ośrodka Zabajka, który znajduje się gdzieś koło Złotowa i mówiła nam, że w tym ośrodku jest więcej zajęć dla dzieci. Na jej miejsce pewnie znowu przyjmą jakiegoś nowicjusza.

Mama 2-letniego Kacperka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Brygida MalińskaGiecewicz



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 65
Skąd: Łomianki Warszawa

PostWysłany: Czw Mar 01, 2012 16:20    Temat postu: turnusy Odpowiedz z cytatem

Ja jak moje poprzedniczki jeżdżę z Hubim do Neurona do Bydgoszczy , ale w Gacnie też jest super . Będziemy od 15 lipca w Bydgoszczy . Ponadto 12 Dębów super miejsce ze względu na Jacuzzi , które uwielbia Hubert . Byłam też z Agnieszką Rybińską w Krasnobrodzie, ale tam polecam pobyt tylko jako wczasy rodzinne, ponieważ jest tanio . Rehabilitacja dla naszych dzieci na poziomie zerowym. Sad
_________________
mama 7 letniego HUBERTA Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ania



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Radoszyce

PostWysłany: Wto Mar 20, 2012 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ania.Ch napisał:
aniaborcz napisał:
my byśmy się wybrali, ale musimy zgrać termin aby wszystkim pasowało. Jesteśmy zapisani w Stobnie na marzec i lipiec, więc może w którymś z tych terminów moglibyśmy się umówić Smile sprawa warta przemyslenia i realizacji Very Happy


u mnie marzec i lipiec odpada, ja mam w 12 dębach termin 12.02-25.02 ,
29.04-12.05 , 14.10-27.10
w neuronie od 26.08. i w lipcu mam w jadownikach
Jeśli komuś by odpowiadały te terminy to niech się zapisuje na turnus to może się spotkamy Very Happy Smile


Aniu to sie miniemy Sad My w Zażdzierzu mamy turnus od 27 maja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moska



Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Krzepice, koło Częstochowy

PostWysłany: Nie Maj 11, 2014 13:47    Temat postu: turnusy pod koniec roku 2014 Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo serdecznie. Ponawiam temat , czy możecie napisać gdzie jeździcie na turnusy rehabilitacyjne w listopadzie, grudniu lub na początku 2015 roku? My we wrześniu 2014 i styczniu 2015 jesteśmy zapisani do Zabajki 2. Napiszcie czy jesteście zadowoleni z rehabilitacji i jak to wygląda cenowo.
Pozdrawiamy Smile
_________________
Ewa i Piotr Moś, rodzice Wiktorii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna Zajchowska



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam. My jak dostaniemy dofinansowanie z Fundacji J.Tuwima też jesteśmy zapisani do Zabajki jak dobrze pamiętamw Złotowie w drugiej połowie września. My byliśmy w raz w Gacnie-Neuron i Bydgoszyczy, rehabilitacja na wysokim poziomie. Potem pojechaliśmy do 12 Dębów i jesteśmy tam stałymi bywalcami , można powiedzieć bo w ciągu roku udaje nam się pojechać 2 lub 3 razy w ciągu roku.Jestem zadowolona z rehabilitacji. Jestem wierna temu Ośrodkowi. Nie lubię zmieniać ośrodków. Do Zażdzierza jedziemy 20czerwca, jeszcze nie wiem czy na 2 tyg,czy tydzień. jak zwykle środki finansowe
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
moska



Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Krzepice, koło Częstochowy

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 14:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, z tego co wiem są dwie Zabajki jest Zabajka i Zabajka 2.
My jesteśmy zapisani do Zabajki 2 w Złotowie od 11 do 24 września.
A Wy ? Jak wyjazd dojdzie do skutku to może się spotkamy. Daj mi znać jak już będziesz wiedzieć czy jedziecie. To mój mail moska39@wp.pl

pozdrawiam
_________________
Ewa i Piotr Moś, rodzice Wiktorii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna Zajchowska



Dołączył: 02 Wrz 2011
Posty: 8

PostWysłany: Pon Maj 12, 2014 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

My z tego co widzę na zaświadczeniu jesteśmy zapisani do Zabajki w Stawnicy od 17 września do 30 września 2014r. Rolling Eyes . Czekam na odpowiedz z Fundacji .Dam znać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Sro Maj 14, 2014 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,a ja polecam ośrodek 3 Korony w Garbiczu w tej chwili jesteśmy właśnie na turnusie,ja jestem bardzo zadowolona Very Happy 12 Dębów również polecam,ale jest tam mniej zajęć niż tutaj. W Zabajce nie byłam ale z tego co wiem to jest droższy i większość rodziców którzy jeździli do Zabajki przyjeżdzają teraz do 3 Koron Laughing
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sro Maj 14, 2014 12:15    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

SLOmisie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group