Forum SLOmisie Strona Główna SLOmisie
Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Smitha, Lemlego i Opitza „SLOmisie”
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Oliwierek Rybiński

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Nasze Dzieci
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Agnieszka Rybińska



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 22

PostWysłany: Pon Lip 01, 2013 17:44    Temat postu: Oliwierek Rybiński Odpowiedz z cytatem

Oliwierek urodził się 10.01.2007r w Lublinie jako wcześniak (33/34 hbd)o wadze 1960gPo urodzeniu stwierdzono obniżone napięcie mięśniowe oraz wady wrodzone w postaci dysmorfii twarzy, małogłowia, spodziectwa, polidaktylii i syndaktylii w obrębie kończyn dolnych, wady układu mięśniowo-kostnego, rozszczep podśluzówkowy podniebienia, niedosłuch zmysłowo-nerwowy stopnia głębokiego po stronie lewej. Po konsultacji z Panią prof.Małgorztą Krajewską Walasek w badaniu biochemicznym rozpoznano w IP-Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - zespół SLO (Smitha, Lemlego i Opitza).
W pierwszym miesiącu życia miał operację zwężenia odźwiernika(pylorostenoza) i w szpitalu przebywał 5-miesięcy.Do domu przywieźliśmy Oliwierka z sondą nosowo-żołądkową -jedyny sposób odzywiania,ponieważ nie miał odruchu ssania i połykania.Po paru miesiącach pobytu w domu niedożywiony trafił do CZD w Warszawie Tam byłam z nim 3 miesiące. Oliwierek przeszedł operację antyrefluksową i założono mu gastrostomię,którą ma do dziś.Wymiotów,ulewań nie było końca do wieku 4 lat.Teraz jest odżywiony super .Ma 18,5 kg i 6i pół roku. W kwietniu 2011r stwierdzono u niego padaczkę. Rehabilitacja i leczenie dietą cholesterolową naszego synka przynosi efekty. Oliwier wykazuje cały czas postępy i jest to szalenie motywujące.Sam siada ,bawi się ,uśmiecha cały czas i kochamy go najmocniej na świecie.Miłość ,przytulanie i całowanie to najlepsze lekarstwo dla naszych dzieci.Wiem ,że trudów,nieprzespanych nocy przed nami jeszcze niemało ale cóż- uśmiech Oliwierka załatwi wszystko Największy sukces, jaki udało nam się wypracować to -JEDZENIE. Potrafi jeść miksowane posiłki!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lip 01, 2013 17:44    Temat postu:

Powrót do góry
moska



Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 10
Skąd: Krzepice, koło Częstochowy

PostWysłany: Pią Lip 05, 2013 21:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
bardzo się cieszę, że Oliwierek zjada posiłki przez buźkę i jest to rzeczywiście ogromny sukces. Very Happy

Ja nie mogę się doczekać dnia, w którym też będę mogła napisać, że Nasza Wiktoria zjada posiłki przez buzię. Marzę o tym dniu.

Pozdrawiam i życzę zdrowia dla Oliwierka,

Ewa Very Happy
_________________
Ewa i Piotr Moś, rodzice Wiktorii
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Agnieszka Rybińska



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 22

PostWysłany: Sob Lip 06, 2013 22:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiktoria jest jeszcze malutka i myślę ,że szanse ma ogromne .Mój Oliwierek pierwszy rok życia prawie cały spędził w szpitalu i nikt nie dawał mu szansy na jedzenie "buzią" -a on udowodnił,że potrafi. Trzymam kciuki i Pozdrawiam Was serdecznie.







Mama Oliwierka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Sob Lip 06, 2013 22:14    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Nasze Dzieci Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

SLOmisie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group