Forum SLOmisie Strona Główna SLOmisie
Stowarzyszenia na rzecz Osób z Zespołem Smitha, Lemlego i Opitza „SLOmisie”
 
 POMOCPOMOC   FAQFAQ   SzukajSzukaj   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Problemy dnia codziennego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
madzia maciejewska-sordyl



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 41

PostWysłany: Pon Lis 23, 2009 00:19    Temat postu: Problemy dnia codziennego Odpowiedz z cytatem

Słuchajcie myślę sobie , że każdy ma ze swoim SLOmisiem jakiej problemy codziennego życia. Proponuję , aby wpisywać tu wszystko z czym sobie nie radzimy lub coś, czym chcemy sie podzielić. Może wspólnie znajdziemy jakieś wyjścia z problemów.

Rzucam temat , który dotyczy chyba wszystkich SLOmisiów.

Zachwiane noce!!!

Kochani co robicie aby dziecko nie wstawało Wam w nocy już gotowe do życia. Mój Michał w okresie jesienno-zimowym tak właśnie funkcjonuje. Budzi sie ok 2, albo 3 rano i już radością rozpoczyna dzień . Tak jest od 8 lat.

Jak dla mnie koszmar. Dodam tylko że przetestowałam już leki nasenne i nie działają Sad Sad Sad
_________________
Magda mama Michałka Sordyla (13 lat) Koszalin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Pon Lis 23, 2009 00:19    Temat postu:

Powrót do góry
aniaborcz



Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 60
Skąd: Głogów

PostWysłany: Sro Lis 25, 2009 20:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas, podobnie jak u Magdy i Michasia, największym problemem są nieprzespane noce...Szymon od prawie 2 lat nie przespał ani jednej w 100%. często jest tak, że budzi się ok. 3 rano i nie śpi do rana, ale częsciej jest tak, że budzi się po kilka razy w nocy-trzeba iść go "ululać" i dalej śpi do 4-5 rano... Kiepsko to wygląda i niestety jak do większości rzeczy można się przyzwyczaić-do tej niestety nie...
Poza tym dużym problemem jest jedzenie. Szymek w zasadzie większość posiłków zjada do buzi, a nie do gastrostomii jak wcześniej, ale czasem po prostu niemożliwe jest nakarmienie go do buzi, go ma duuuży odruch wymiotny. Szczególnie jest to widoczne rano. Każdego dnia z rana jest walka o "rozruch", refluks daje o sobie znać i Szymek często krztusi się. Kolejne posiłki jakoś brną do przodu, jednak najgorzej jest ze śniadaniem. Cóż trzeba walczyć! Pozbyć się gastrostomii-i tak będzie Smile

Arrow Ania-mama 2 letniego Szymka-Głogów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wioletta Olszewska



Dołączył: 20 Lis 2009
Posty: 10
Skąd: Siemianowice Śląskie

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myślałam,że tylko MY mamy tak "urocze" noce!Patryk ma już 11 lat i na palcach jednej ręki mogę zliczyć ile razy spał do 6 rano bez budzenia się!I zawsze kiedy śpi "tak długo" myślę,że na pewno jest chory bo to niemożliwe,aby tak długo spał.2 lub 3 w nocy,a on jest już wyspany i zaczyna dzień Crying or Very sad Po tylu latach zdążyłam się już przyzwyczaić do jego powiedzmy "wczesnego"wstawania,po prostu chodzimy wcześnie spać,o 18 już leżymy w łóżku Smile gotowi do spania(chociaż częściej ja zasypiam wcześniej niż Patryk)i chyba nie mam niestety na to recepty.No,cóż Patryś wywrócił nasz świat "do góry nogami"-ale w pozytywnym sensie znaczenia tego słowa.I jestem szczęśliwa dzięki niemu-o każdej porze dnia i nocy Very Happy
_________________
Wiola mama Patryka (16 lat) Siemianowice Śląskie
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
BEATAiDARO RODZ.DAWIDKA



Dołączył: 26 Lis 2009
Posty: 8

PostWysłany: Czw Lis 26, 2009 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WITAM WSZYSTKICH RODZICÓW RAZEM Z ZONKĄ WYCHOWUJEMY 6-LETNIEGO DAWIDKA W ODPOWIEDZI DO TEMATU DOT PRZESYPIANIA NOCY TO MOGĘ ODPOWIEDZIEC ZE NIE MIELISMY Z TYM ZADNYCH PROBLEMÓW DAWIDO OD KĄD TYLKO PRZYSZEDŁ NA SWIAT PRZESYPIAŁ CAŁE NOCE ,OCZYWISCIE ZDARZŁO MU SIE PRZEBUDZIC ALE PO UPŁYWIE KILKUNASTU A CZASEM KILKU MINUT ZASYPIAŁ.NATOMIAST CO DO KARMIENIA TO PRZEZYLISMY Z ZONĄ PRAWDZIWĄ KATORGĘ NASZ SYNEK W OGÓLE NIE MIAŁ APETYTU MLEKO MIAŁ DOSŁOWNIE WTŁACZANE DO BUZI MOZE GDYBY MIAŁ ZAŁOZONĄ SONDĘ TO SZYBCIEJ BY PRZYBIERAŁ NA WADZE DODAM JESZCZE ZE U NASZEGO "REKINKA' DIAGNOZE DOT ZESPOLU SLO POSTAWIONO KIEDY SKONCZYL 4 LATKA.ALE O TYM MOZE INNYM RAZEM .POZDRAWIAM SERDECZNIE Laughing DAREK NEDZA
_________________
RODZICE NASZEGO SŁODKIEGO DAWIDA KTÓRY *REKINKIEM*SIE NAZYWA
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Katarzyna Jeleniewska



Dołączył: 19 Lis 2009
Posty: 8
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 27, 2009 08:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas nieprzespane noce trwały do ok.6r życia Martinka.Zawsze myślałam,że powodem są leki przeciwpadaczkowe,które ma Martinek.Dziś wiem,że zapewne jest to przypisane do zespołu SLO.Od dwóch lat nasze nocki wyglądają inaczej.Martin idzie spać ok.21 a wstaje o 6rano bo o 7 jedzie do ośrodka rehabilitacyjnego.Co do weekendu zdarza się,że idzie spać jak sam poczuje,że jest śpiący jest to nawet czasami godzina 23.Zdarza mu się czasem w nocy przebudzić,bywa także tak,że wstaje w nocy i ogląda swoje bajki wtedy rano jest problem ze wstaniem jak zasypia jeszcze raz ok.4rano.Ale to jest już bardzo rzadko.Zauważyłam też,że gdy jest pełnia księżyca Martin trudno zasypia i w nocy często się budzi z płaczem.Martin dwa lata temu zaczął brać nootropil i odnosze wrażenie,że od tamtej pory nasze noce wyglądają lepiej-być może to tylko zbieg okoliczności.
_________________
Katarzyna-mama 8 letniego Martinka z Poznania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gosia



Dołączył: 28 Lis 2009
Posty: 1
Skąd: Reykjavik, Islandia

PostWysłany: Sob Lis 28, 2009 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich i pozdrawiam serdecznie. Moja Helenka też miała poważne problemy ze spaniem, spała po 4 do 5 godzin na noc z przerwami. Nigdy nie chiałam dawać Heli środków nasennych, bo są uzależniające, więc przez pierwsze 2 lata próbowałam ziół i leków homeopatycznych. Byłam skrajnie wycieńczona i naprawdę nie mogłam sobie wyobrazić jak przeżyję resztę mojego życia nieśpiąc. Od 2 i pół roku Helenka grzecznie przesypia całe noce. Nasz lekarz znalazł lekarstwo, które rozwiązało nasze problemy. Nie jest to lekarstwo na sen, ale przeciwalergiczne, którego jednym ze skutków ubocznych jest senność. Możecie sprawdzić czy podobny preparat jest dostępny w Polsce (my jesteśmy w Reykjaviku). Podaję skład leku : Vallergan 5mg/ml syrop, alimemazin.tart.5 mg (substancja czynna), sorbitol 630 mg, spir. fort. 0,08 mg.
Lekarz powiedział mi, że na efekty trzeba będzie trochę poczekać i rzeczywiście, zmiany nastąpiły dopiero po 2,3 tygodniach, ale to była naprawdę ulga... Nie muszę Wam opisywać co się czuje kiedy życie zaczyna wyglądać w miarę normalnie... Helenka też bardzo się zmieniła od kiedy normalnie śpi. Ma więcej energii, jest spokojniejsza, prawie się nie denerwuje. Tylko dlatego, że SLO misie nie chcą spać, nie znaczy, że tego nie potrzebują. Popytajcie dobrych farmaceutów na temat Vallerganu, może zadziała tak jak w przypadku mojej Heli. Pozdrawiam serdecznie. Gosia (mama 4 letniej Heli z SLO)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Nazwa Skype
Brygida MalińskaGiecewicz



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 65
Skąd: Łomianki Warszawa

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 16:46    Temat postu: niespokojny sen Odpowiedz z cytatem

Nasz Hubert nie odbiega od INNYCH SLOmisiów i również ma problem z przepaniem całej nocy. Jest w stanie przekrzyczeć CAŁĄ noc w nowym miejscu . Jadąc do mojej mamy w odwiedziny skazana jestem na brak snu , oczywiście wraz z Hubertem. Sad Na początku myslałam ,że Hubert budzi się z powodu "gazów" ponieważ po przeraźliwym pisku i krzyku występowyły gazy i Hubert uspakajał się, choć niekoniecznie zasypiał. Confused Czasami rozmawiał pół nocy , a nad ranem zasypiał. Smile Po podaniu leków antypadaczkowych Hubert troszkę lepiej śpi , ogólnie jest bardziej ospały i "gapkowaty" No cóż coś za coś. Dziękuję Gosi ,że napisała do nas na forum, może jej recepta (sprawdzona) pomoże również naszym dzieciom. Question Very Happy
_________________
mama 7 letniego HUBERTA Warszawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ania



Dołączył: 17 Lis 2009
Posty: 6
Skąd: Radoszyce

PostWysłany: Nie Lis 29, 2009 23:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich U naszego Zenusia ze spaniem nie ma problemu,czasami budzi sie w nocy ale zaraz zasypia .Pozdrawiamy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Kama



Dołączył: 16 Lis 2009
Posty: 37
Skąd: Bydgoszcz

PostWysłany: Wto Gru 15, 2009 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nasza Olimpia na ogół nie ma problemów z przesypianiem całych nocy.
Ogólnie to Olimpia nie potrzebuje dużo snu, gdyż bardzo późno chodzi spać i wcześnie rano się budzi.
W ciągu dnia potrafi zrobić sobie krótką drzemkę (1-2 godz.) i to też nie codziennie.
Zdarza się, że niekiedy mała przebudzi się w nocy, ale zaraz po tym zasypia.
Podobnie jak Kasia - mama Martinka zauważyłam u Olimpii trudności w zasypianiu kiedy jest pełnia księżyca.
Wtedy mała potrafi wcale nie spać, płacze i marudzi, ale na szczęście to nie zdarza się zbyt często.
Naszym największym problemem jest słaby przyrost masy ciała.
Olimpia nie ma założonej ani sondy ani gastrostomii. Posiłki dostaje doustnie (butelką i łyżeczką na przemian).
Olimpia od urodzenia nie posiada odruchu ssania, nie potrafi gryźć, nie wymiotuje, ale potrafi połykać i się nie krztusi.
Posiłki dostaje zmiksowane, ale przybieranie na wadze to zupełnie inna bajka...
_________________
Kamila - mama 8 letniej Olimpii z Bydgoszczy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Ania.Ch



Dołączył: 19 Gru 2009
Posty: 49
Skąd: Strzałkowo

PostWysłany: Wto Gru 29, 2009 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dołańczam do grona nieprzespanych nocy. Very Happy Moja Julka potrafi obudzić sie o 1 i nie spać do 5,ale to sie zdarza zadko,przewaznie przebudza sie w nocy nie śpi godzinke lub dwie i usypia Smile ale na szczeście nie co noc. Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Anna



Dołączył: 08 Sty 2010
Posty: 26
Skąd: Cieszyn

PostWysłany: Nie Sty 10, 2010 21:02    Temat postu: Problemy dnia codziennego Odpowiedz z cytatem

Bartek też spał bardzo źle przez kilka dobrych lat. zasypiał, budził się koło północy i krzyczał przeciętnie około dwie godziny. Najgorzej było w sanatoriach, szpitalu rehabilitacyjnym gdzie często byliśmy. nie lubił zmian. Zaczęłam mu podawać melisal i hydroxyzynę - bez wielkich rezultatów. Bartek jest alergikiem i na wiosnę podajemy mu co roku Zyrtec- w tym czasie noce były o wiele spokojniejsze. Po dipherganie również lepiej spał. Ponieważ psuły mu się zęby mleczne ,więc usunęliśmy w narkozie 5-ki ,później następne zęby, ale i tak nie poprawił się sen.Odkryliśmy również, że ma wiele schematów, które nie lubi zmieniać: w nocy zapalona mała lampka,w pobliżu szara ulubiona kurtka przytulanka, łóżeczko miało być w pokoju w którym przebywał większość dnia[w pokoju dziennym]-odwrócone zawsze w tą samą stronę, Bartuś nie chciał spać w naszej sypialni,a przed spaniem konieczna kąpiel z tatą w wannie. Obecnie od około 5 lat śpi bardzo dobrze od wieczora do rana bez żadnych leków. Bartek nie mówi, więc swoje pragnienia przekazuje poza werbalnie a my jesteśmy od tego aby go zrozumieć.. ...Nawet na zielonej szkole gdzie wyjeżdża razem ze swoja grupą- bez nas rodziców, spał bardzo dobrze, z czego bardzo się cieszę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Reklama






Wysłany: Nie Sty 10, 2010 21:02    Temat postu:

Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum SLOmisie Strona Główna -> Mam pytanie Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

SLOmisie  

To forum działa w systemie phorum.pl
Masz pomysł na forum? Załóż forum za darmo!
Forum narusza regulamin? Powiadom nas o tym!
Powered by Active24, phpBB © phpBB Group